ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5257413
*
nr 525 7413
Spegel
Italien, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2008
kl 16:57:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 20:23:54
1
100 kr
14/5 22:44:30
2
150 kr
16/5 16:01:34
3
300 kr
16/5 19:39:31
2
250 kr
16/5 19:40:59
2
350 kr
18/5 21:22:11
4
400 kr
19/5 10:58:34
5
600 kr
19/5 14:50:59
4
500 kr
19/5 14:52:24
4
650 kr
19/5 15:22:13
6
Vinnande bud
19/5 15:26:36
4
800 kr
19/5 15:34:38
4
900 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk spegel speglar sydeuropa
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 525 7413
Spegel
Italien, höjd: 80
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 20:23:54 | 1 | 100 kr |
14/5 22:44:30 | 2 | 150 kr |
16/5 16:01:34 | 3 | 300 kr |
16/5 19:39:31 | 2 | 250 kr |
16/5 19:40:59 | 2 | 350 kr |
18/5 21:22:11 | 4 | 400 kr |
19/5 10:58:34 | 5 | 600 kr |
19/5 14:50:59 | 4 | 500 kr |
19/5 14:52:24 | 4 | 650 kr |
19/5 15:22:13 | 6 | Vinnande bud |
19/5 15:26:36 | 4 | 800 kr |
19/5 15:34:38 | 4 | 900 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk spegel speglar sydeuropa
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02